تعیین اعتبار ۲۱۷۶میلیارد تومانی برای راه‌های گیلان | ایجاد تحول مثبت در حوزه راه و شهرسازی

وزیر راه و شهرسازی گفت: در سفر امروز رییس جمهور برای توسعه راههای گیلان اعم از تقاطع‌های همسطح و غیرهمسطح، کمربندی‌ها، بزرگراه‌ها و باقی مانده آزاد راه رشت – قزوین بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی، صبح روز جمعه، هشتم بهمن ماه، در جریان بازدید از پروژه‌های استان گیلان با حضور در بندر انزلی در جمع خبرنگاران مطرح کرد: خوشبختانه امروز توفیق  یافتم در جمع مردم گیلان حاضر شوم و با حضور رئیس‌جمهور در این سفر، در بخش راه و شهرسازی چند موضوع مهم مطرح شد.

 

وی بحث راه‌آهن را یکی از موضوعات مهم مطرح شده خواند و گفت: برای این حوزه ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار سفر پیش‌بینی شده است که اگر این امر محقق شود، در اواخر سال آینده  راه‌آهن رشت – کاسپین تکمیل می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: موضوع بعدی مجموعه راه‌هایی بود که در استان برای آن‌ها حدود دو هزار و ۱۷۶ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده که این رقم خوبی است.

قاسمی با بیان اینکه بسیاری از موضوعاتی که امروز مورد بحث قرار گرفت، جزو معضلات راه‌های استان گیلان است، اظهار کرد: تقاطع‌های همسطح، معابر حادثه‌خیز، کمربندی و بزرگراه ۱۱ کیلومتر باقی مانده‌ای است که از قزوین به رشت کشیده شده و برای آن اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی دیده شده است که پیش بینی می‌شود حداکثر تا اواسط سال آینده به پایان برسد.

وی افزود: در حوزه سرمایه‌گذاری که در استان گیلان صورت گرفته است، حدود ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش دولتی و خصوصی را شاهد بودیم که در حوزه راه و شهرسازی در استان با این سفر و اعتباراتی که در بودجه سال آینده با کمک نمایندگان مجلس صورت می‌پذیرد، تحول مثبتی در حوزه راه و شهرسازی در استان گیلان به وجود می‌آوریم.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص روند پروژه‌های استان گیلان گفت: در این استان یکی از پروژه‌ها و مشکلاتی که در گذشته بوده و همچنان نیز ادامه دارد، مسائل اعتباری است که اگر این مساله رفع شود، در حوزه شرکت زیرساخت، راه آهن و راهداری تحول خوبی ایجاد خواهد شد.

 

وزیر کشور از دفنگاه زباله سراوان بازدید کرد

به گزارش خط گیلان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، وحید احمدی صبح جمعه با همراهی سرپرست فرمانداری رشت و نمایندگان شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای تامین شهرستان از وضعیت دفنگاه زباله سراوان رشت بازدید و پیگیر آخرین وضعیت مطالبات مردمان این منطقه شد.

وزیر کشور از دفنگاه زباله سراوان بازدید کرد
 

در حاشیه این بازدید، وزیر کشور با اهالی و مسئولین محلی در خصوص مطالبات و مشکلات مربوط به این منطقه گفت و گو و قول مساعدت برای رفع این مشکلات داد.

مردم سراوان با گلایه از وعده های داده شده، گفتند که ما از شنیدن وعده های شنیده شده خسته شده ایم چرا که سلامتی روح و جسم ما و خانواده های این منطقه که ۸۰ شهید را در راه آرمان های انقلاب تقدیم کردند تحت شعاع قرار داده است.